تاثیر موبایل های هوشمند بر روی راه رفتن افراد

برنامه The File Converter: تبدیل آنلاین فرمت ها به یکدیگر
۱۳۹۶-۰۴-۱۳
چگونه SSID خود را مخفی کنیم
۱۳۹۶-۰۴-۱۵

تاثیر موبایل های هوشمند بر روی راه رفتن افراد

بر اساس تحقیقی که در دانشگاه «Anglia Ruskin» انگلیس انجام شده، استفاده زیاد از موبایل در زمان حرکت و راه رفتن، رفتار بدن انسان را تغییر می دهد.

پژوهشگران برای این تحقیق از سنسورهای حرکتی استفاده کرده اند تا ببینند بدن اشخاصی که به عنوان سوژه تحقیق مورد بررسی قرار گرفته اند، در زمان استفاده از یک موبایل چگونه حرکت می کند. از سوی دیگر از تجهیزاتی بهره گرفته شده که نحوه تحرک چشم ها را نیز بررسی میکرد.

یکی از بخش های این آزمایش، قرار دادن مانع کوچکی پیش پای سوژه ها بوده و فرد ملزم می شد تا سه بار از روی آن رد شود. در زمان صحبت با موبایل، در حال نوشتن یک پیامک، و البته زمانی که اصلا از موبایل استفاده نمی کند.

افراد در زمان استفاده از موبایل، ۶۱ درصد کمتر حواسشان را به مانع داده اند و پاهای خود را آرام تر حرکت داده و بالاتر برده اند. در واقع استفاده از موبایل باعث شده تا افراد احتیاط بیشتر از حدی داشته باشند که برای آن مانع کوچک، لازم نبوده. این رفتار بیشتر در حالت نوشتن یک پیامک رخ داده است.  در زمان استفاده از موبایل، اشخاص پای خود را ۱۸ درصد بیشتر از حالت معمول بالا آورده اند در حالی که سرعت حرکت آنها تا ۴۰ درصد کاهش داشته است.

در واقع نتیجه این است که کاربران موبایل هنگام راه رفتن در مکان های عمومی، به شکل ناخودآگاه آرام تر حرکت می کنند.حوادث و زمین خوردن زمانی برای کاربران موبایل پیش می آید که مانعی به شکل سریع در برابر آنها پدیدار می شود؛ موانعی مانند خودرو یا سایر عابرین پیاده که در لحظه قبلی که شخص نگاهی انداخته، وجود نداشته اند.

با توجه به افزایش اتفاقات برای کاربرانی که در زمان پیاده روی با موبایل خود کار می کنند، در برخی شهرهای جهان خطوط و لاین هایی صرفاً برای استفاده این اشخاص تعبیه شده تا آنها و البته دیگران را از خطرهای کوچک و بزرگ دور نگه دارد.

تحلیلگران دنیای تکنولوژی باور دارند که در سال های پیش رو، موبایل ها جای خودشان را به عینک های هوشمندی که مجهز به واقعیت افزوده هستند می دهند. شاید با رخ دادن این اتفاق، درصد مشکلات و اتفاقاتی که برای کاربران سرویس های موبایلی می افتد، به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کند.

اینترنَت
اینترنَت
مسابقه اینترنتی وب و موبایل ایران (اینترنَت)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *