چند نکته مهم درمورد کار تیمی
۱۳۹۶-۰۳-۱۰
خانه هوشمند چیست؟
۱۳۹۶-۰۳-۲۳

پروتکل HTTPS و تاثیرش بر سئو

پروتکل HTTPS  چیست؟

HTTPS یک پروتکل امنیتی است که چند وقت قبل گوگل به صورت رسمی اعلام کرد استفاده از این پروتکل برای بهینه سازی وبسایت در این موتور جستجو، موثر است.بیش از هر چیزی لازم است بدانیم که HTTPS شبیه به بقیه عوامل رتبه بندی که قبل تر گوگل از آن استفاده میکرد نیست و در استفاده از آن دانستن تخصص،پذیریش ریسک و پرداخت هزینه لازم است و نتیجه آن بدون دستمزد نیست چونکه در کنار افزایش امنیت سایت، شاهد بهبود در رتبه بندی سایت و ارجاع بهتر داده ها در موتورهای جستجو خواهیم بود.

از نتایج مثبتی که براساس تصمیم گوگل برای دخیل کردن این پروتکل در فاکتورهای رتبه بندی دانست، میتوان به نظرسنجی وبسایت معتبر موز اشاره کرد.۲۴% وبمسترها اعلام کردن که بزودی از این پروتکل استفاده خواهند کرد و ۱۷% آنها اعلام کرده اند که در حال حاضر از این پروتکل استفاده می کنند.

خیلی از افراد فکر میکنند که فقط سایت هایی که اطلاعات اشخاص را در خود دارند از جمله بانک ها،سایتهای خدماتی، ایمیل ها باید از این پروتکل امن بهره ببرند اما این یک باور کاملا اشتباه است و حتی سایت هایی که محتوا هایی غیره ارائه می دهند، برای بالا بردن امنیت وبسایت بهتر است که از این پروتکل استفاده کنند.

 

۱- مزایای HTTPS

-امنیت بیشتر

– افزایش ارجاع داده ها

 

۲- معایب HTTPS

– سختی و مشکلاتی فنی برای جابجایی پروتکل

– پایین بودن سرعت بارگذاری به دلیل محدودیت های اینترنت در ایران

– گران بودن راه اندازی و خرید Certificate

 

آیا استفاده از HTTPS باعث بهبود در رتبه بندی سایت می شود یا خیر؟

بله . در حال حاضر تاثیر HTTPS کمتر از ۱% است و از اهمیت پایین تری نسبت به محتوای مطلوب  برخوردار است اما به منظور افزایش امنیت هم که شده،باید نسبت به آن فکر کنیم.همانطور که قبلا بیان شد، اگر میخواهید وبسایت شما از نظر گوگل رتبه خوبی کسب کند، این عوامل باید همه در کنار هم باشند.وجود یک عامل بی اثر سئو در بهینه سازی وبسایت شما تاثیر جبران ناپذیری را میتواند برروی وبسایت شما قرار دهد.

 

 

اینترنَت
اینترنَت
مسابقه اینترنتی وب و موبایل ایران (اینترنَت)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *