تاریخچه اندروید
۱۳۹۶-۰۳-۳۱
تاریخچه گوگل
۱۳۹۶-۰۴-۰۳

آشنایی با React-Native

React-Native چیست ؟

 

React-Native یک فریم ورک به زبان جاوااسکریپت است که توسط Facebook و Instagram توسعه پیدا کرده و در سال ۲۰۱۳ به صورت رایگان و متن باز بر روی سایت GitHub در دسترس عموم قرار گرفت. این فریم ورک ابتدا فقط برای سیستم عامل iOS ارائه شد و بعد برای سیستم عامل اندروید نیز در اختیار کاربران قرار گرفت.
در این فریم ورک نرم افزار با زبان جاوااسکریپت نوشته می شود و سپس توسط این فریم ورک به نرم افزار بومی (Native) سیستم عامل مقصد کامپایل می شود.

 

مزایای React-Native :

اولین اینکه استفاده از این فریم ورک داشتن یک کد برای سیستم عامل های مختلف است که سرعت توسعه ی نرم افزار را بالا می برد. همچنین هزینه های نگهداری را پایین می آورد و به استارت آپ ها این امکان را می دهد که بر روی ایده های خود تمرکز کنند. از طرفی چون به صورت Native (بومی) کامپایل و اجرا می شوند به برنامه نویس اجازه می دهد از بیشتر امکانات سخت افزار و سیستم عامل و نرم افزار های دیگر استفاده کند.

رابط کاربری که React-Native تولید می کند مشابه ظاهر کاربری دیگر نرم افزار ها در سیستم عامل مقصد بوده و حس خوبی برای کاربران فراهم می کند.
به دلیل طراحی نرم افزارهای زیاد و همچنین شرکت قدرتمند Facebook کتابخانه های کاملی برای شروع کار با این فریم ورک وجود دارد و در ماه های اخیر استفاده از React-Native به سرعت افزایش پیدا کرده است.

 

 

اینترنَت
اینترنَت
مسابقه اینترنتی وب و موبایل ایران (اینترنَت)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *